Зараз в ефірі:

Знання міжнародного гуманітарного права — ознака професійності військовослужбовця, — В'ячеслав Раєвський

27.05.2022
Знання міжнародного гуманітарного права — ознака професійності військовослужбовця, — В'ячеслав Раєвський

Коли та в якому форматі можна буде вивчати правила ведення війни, в ефірі Армія FM розповів представник Управління стратегічних комунікацій Апарату Головнокомандувача Збройних Сил України В'ячеслав Раєвський.

 

 

Анастасія Сіроговська: Право знати — спільний проєкт Управління стратегічних комунікацій та Військового телебачення України. Як виникла ідея його створення?

В'ячеслав Раєвський: З початком повномасштабного російського вторгнення гостро постало питання щодо воєнних злочинів з боку окупаційної армії. Тож щоб вдосконалити знання з правил ведення війни, що є синонімом міжнародного гуманітарного права, ми ініціювали цей проєкт. Він виник не на порожньому місці це продовження планового навчання особового складу Збройних Сил України, бо міжнародне гуманітарне право введене в перелік предметів із професійної підготовки. 

Анастасія Сіроговська: Чому особливо важливо вивчати міжнародне гуманітарне право саме під час війни?

В'ячеслав Раєвський: Є, наприклад, правила дорожнього руху, при порушенні яких можуть бути різні наслідки як для водія, так і для пішохода. Так і правила війни людство придумало, щоб регламентувати ведення бойових дій. Наприклад, вражати тільки воєнні цілі, допомагати пораненим, не ображати жінок і дітей. Звісно, ці правила можна порушити, але наслідки можуть різні. Тому це слід знати, бути, професіоналами, а не тим, чим є російська армія.

Анастасія Сіроговська: Уся інформація буде подана у форматі відеороликів?

В'ячеслав Раєвський: Право як юридичну науку не можна опанувати за кілька хвилин, тому цей проєкт розрахований на тривалий час. Вимоги чотирьох Женевських конвенцій ми розподілили на основні напрями, які ми назвали правилами. Кожному із правил буде присвячено один-два ролики. Відповідно, таких правил є 15, а оскільки найскладніші теми висвітлюватимуться у двох роликах, то буде близько 20 роликів. Виходитимуть вони на ютуб-каналі Військового телебачення раз чи двічі на тиждень. Тож усі охочі зможуть прослухати навчальний курс протягом двох — двох із половиною місяців. Щовівторка на телебаченні ми будемо презентувати відеопродукт, а в четвер обговорюватимемо його на Армія FM.

Анастасія Сіроговоська: Про що йшлося у першому ролику, який був презентований на Військовому телебаченні 24 травня?

В'ячеслав Раєвський: У вступній частині заступниця Міністра оборони Ганна Маляр пояснювала важливість знання правил ведення війни. Тож з юридичної, бюрократичної, адміністративної точки зору це треба виконувати, це ознака професійності, людяності, етичності, прагматизму ведення бойових дій, що властиво ЗСУ, і тому варто це вивчати. Це такий спонукальний мотив до подальшого перегляду, щоб бути кращим та більш професійним.

Анастасія Сіроговська: Тож яким буде перше правило із циклу відеороликів Право знати?

В'ячеслав Раєвський: Стале правило міжнародного гуманітарного права правило розрізнення. Мова йде про те, що зброя застосовується суто по військовим об’єктам, про те, які це можуть бути об’єкти та комбатанти, по яких можна застосовувати зброю. Пояснення цього правила буде у двох роликах. У другій частині про цивільні об’єкти та осіб, які втрачають свій захист, коли беруть безпосередню участь у збройному конфлікті.

Анастасія Сіроговська: У роликах, окрім висвітлення норми міжнародного гуманітарного права, будуть і коментарі спікерів?

В'ячеслав Раєвський: Так, у кожному ролику будуть коментарі експертів заступників керівників певних міністерств, керівників органів військового управління, Героїв України, парамедиків, волонтерів. Перше правило коментуватимуть командувач ОК Північ Герой України Віктор Павлюк та Герой України Дмитро Кащенко. Це наші захисники, які не в теорії, а на практиці знають, що таке правило розрізнення, чи розділення під час вибору цілей.

Анастасія Сіроговська: Які правила розглядатимуться найперше?

В'ячеслав Раєвський: Найперше розглядатимуться найбільш важливі правила щодо ведення бойових дій, а далі правила, які на перерізі військового та цивільного середовища в районі ведення бойових дій.

Анастасія Сіроговська: Розкажіть про заплановані тренінги, які ви анонсували під час презентації проєкту 24 травня?

В'ячеслав Раєвський: Плануємо проводити також практичні тренінги з частинами та підрозділами, які готуються брати безпосередню участь у бойових діях. Залучені будуть фахівці ЗСУ та наші партнери з міжнародних гуманітарних операцій. Вони навчатимуть, як застосовувати теорію на практиці. Знання міжнародного гуманітарного права ознака професійності військовослужбовця, тож давайте будемо професіоналами.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток